Pro uchazeče

Rooseveltka – to je moderní střední škola s tradicí. Podáváme ruce těm, kterým osud postavil do cesty překážky.

Přátelské a bezpečné prostředí

Na atmosféře ve škole nám záleží. Můžeš se těšit na malý třídní kolektiv, vstřícné a chápavé pedagogy a pomocnou ruku ve chvílích, kdy se ti bude zdát, že je toho na tebe moc. Individuální přístup je pro nás samozřejmostí.

Fotogalerie (příjemné prostředí), video - virtuální prohlídka školy

100% bezbariérovost

Umístění školy poskytuje ideální kombinaci výborné dopravní dostupnosti a klidného, bezpečného místa obklopeného zelení. Nechodící či obtížně chodící žáci mohou využít možnosti zajet autem až přímo ke škole, ostatní mají autobusovou zastávku v těsné blízkosti areálu školy. Moderní budova školy nabízí díky velkorysým rampám a několika výtahům zcela bezbariérový pohyb, samozřejmostí jsou přizpůsobené učebny, dílny i sociální zázemí. V situacích, kdy ani nejmodernější vybavení nestačí, se můžeš obrátit na naše asistenty pedagoga či asistenty dopomoci. Jsme tu pro tebe. Bouráme bariéry, učíme srdcem.

Fotogalerie (rampa, třídy, stavitelné lavice, vchod, WC), video

Zajímavé a netradiční obory

Každý člověk je jedinečný a má pro něco nadání. S námi můžeš najít a rozvíjet to své. Není důležité vyrovnat se ostatním, ale překračovat vlastní limity a být sám se sebou spokojený. Nejde nám o výkon, nesoutěžíme, ale pomáháme si. U nás může úspěch zažít každý.

Obory vzdělání

Zájmové a mimoškolní aktivity

U nás máš možnost přispívat do školního časopisu nebo rozvíjet své komunikační dovednosti v rámci nepovinného předmětu zaměřeného na dramatickou výchovu, můžeš se věnovat pohybovým aktivitám (zejména tanci), účastnit se sportovních soutěží, exkurzí či kulturních akcí. Nežijeme jen školními povinnostmi!

Fotogalerie - zmíněné akce, časopis Šnek - foto?

Navštiv nás!

Přijď na den otevřených dveří. Naši učitelé odpoví na tvoje otázky. Sám/sama posoudíš, zda jsme škola právě pro tebe.

Dny otevřených dveří

Chceš u nás studovat?

Podívej se, co všechno si musíš vyřídit. Jsme střední škola určená pro žáky se speciálními vzdělávacími potřebami. Máš všechny potřebné dokumenty?

Potřebné dokumenty